Možnosti liečenia koronavírusu a s ním spojených komplikácií je neutíchajúca téma. Aj homeopatia dokáže byť účinným nástrojom. Svojim pôsobením podporí obnovu životnej sily a rovnováhy v organizme, čím účinne odstráni symptómy ochorenia. Ako liečenie vírusu vyzerá pri liečbe homeopatikami sa presvedčila aj žena v strednom veku, ktorá ma nedávno oslovila. Už v minulosti mala dobré skúsenosti s liečením pomocou homeopatie.

Keďže pre správny výber homeopatika sú najdôležitejšie symptómy, ktoré nám telo ukazuje, snažila sa mi ich popísať čo najpresnejšie.

Udávala silné bolesti hlavy, veľkú únavu a slabosť až akési zahmlenie mysle, neschopnosť triezvo uvažovať. Spavosť. Po chrbte jej behá zimnica, je oblečená vo svetri aj pod perinou. Ale chce dýchať čerstvý vzduch, často kvôli tomu vetrá. Stratila chuť aj čuch. Teplota je okolo 38, ale zvláda to bez antipyretík. Objavuje sa v podvečerných hodinách a v noci. Keď ráno vstane z postele, ľahko sa spotí. Je smädná. Pije vlažný čaj alebo vodu. Ráno sa objaví vlhký kašeľ. Má pocit ľadovo studených chodidiel. Na základe týchto symptómov som jej odporučila homeopatikum phosphorus. Rozpustiť vo vode a často popíjať počas celého dňa.

Na druhý deň mi hlási, že vstala s pocitom menšej únavy. Hlava bolí výrazne menej. Dokonca zjedla pomaranč, čo bolo po troch dňoch prvé jedlo, ktoré dala do úst. Veľmi sa tešila, že sa jej uľavilo, nakoľko mala v ten deň absolvovať test. Deň predtým sa obávala, že kvôli slabosti a vyčerpaniu nezvládne testovanie absolvovať. Bola samozrejme pozitívna. Aj naďalej užívala phosphorus rozpustený vo vode počas celého dňa.

Nasledujúci deň ráno však prišiel prepad. Znova veľká slabosť, únava a zimnica. Objavili sa ale nové symptómy. Nauzea, žalúdok bol ako na vode, ale nezvracala. V ústach cítila neustále sladkastú chuť. Dokonca aj keď sa napila čistej vody, mala pocit, že je sladká. Zmenili sme teda homeopatikum na natrum muriaticum. Znova rozpustiť vo vode a popíjať celý deň. Po dvoch dňoch užívania tohto homeopatika ustúpila väčšina príznakov. Bolesť hlavy sa úplne stratila, necítila už nauzeu a čuch aj chuť sa začali pomali vracať. Únava a slabosť boli čoraz menšie. Ranný kašeľ pretrvával naďalej.

Odporučila som stále podávať natrum muriaticum. O ďalšie 2 dni sa cítila tak dobre, že sa už dokázala celý deň pohybovať po dome. Zabudla dokonca užiť homeopatiká😊

Stav sa aj naďalej zlepšoval. Zo všetkých príznakov, ktoré mala zostal už len pocit miernej únavy. Ako keď sa človek zotavuje po chorobe. Ešte zopárkrát ráno zakašle, ale aj to je zo dňa na deň stále lepšie.

Ten, kto liečbu homeopatiou už pozná, iste po nej siahne aj teraz. Pre tých, ktorí váhajú alebo tento typ liečby ešte nevyskúšali, ponúka novú možnosť.

Martina Kanichová, SAKHom. – klasická homeopatka pracuje hlavne v Malackách, Bratislave a blízkom okolí. K homeopatii ju priviedla starostlivosť o rodinu. Riešenie každodenných starostí o deti, ich drobné zranenia, malé úrazy, neskôr častá chorobnosť v škôlke, ju prinútili zamyslieť sa nielen ako tieto „neduhy“ čo najskôr odstrániť, ale aj prečo vznikajú. Mnohé odpovede našla práve cez homeopatiu a homeopatické liečenie.

V prípade záujmu o konzultáciu ma môžete kontaktovať priamo alebo cez kontaktný formulár. 

Telefón

1 + 13 =