Homeopatia

Homeopatia je holistická metóda liečenia, ktorá pomáha ľuďom už vyše 200 rokov. Jej najväčším prínosom je náhľad na človeka ako celok. Vníma ho z troch uhlov. Z jeho mentálnej, emočnej aj fyzickej stránky. Neoddeľuje. Je komplexná. A preto tak úspešná. Pretože duša a telo sú jedno, a ako jednota aj fungujú. To je najpodstatnejší a najsilnejší článok tejto liečebnej metódy.
Podaním homeopatického lieku aktivujeme vlastné liečivé schopnosti tela. Je bez vedľajších účinkov, vhodná na liečbu detí, dospelých i starších ľudí, či pre tehotné ženy. Môže sa užívať spolu s klasickou alopatickou medicínou, ktorú veľmi vhodne dopĺňa.

Už pionier medicíny švajčiar Paracelsus v 15.storočí tvrdil:
„Pokiaľ nepoznáme stav vašej vnútornej harmónie, môžeme vás nanajvýš zbaviť vašej choroby, pretože vaša vnútorná harmónia je zdrojom vášho zdravia. Ak vás zbavíme jednej choroby, okamžite dostanete inú, pretože sa nespravilo nič pre vašu vnútornú harmóniu. Vaša vnútorná harmónia je to, čo potrebuje podporiť.“
-Paracelsus-

Ako funguje homeopatia?

Všetko závisí od našej životnej sily. Je to neviditeľná sila, ktorá pôsobí v tele tam, kde je slabosť. Životná sila nepotrebuje liek. Ona potrebuje impulz, aby sa zvýšila.
Homeopatia sa vyhýba všetkému, čo by mohlo pokaziť vitalitu. Pomocou homeopatie posilníme životnú silu a telo spôsobom telu vlastným, vyčistí, čo je v tele choré.
Dávam homeopatikum, aby som opravila váš systém. Neviem ako dlho bude trvať odstránenie problému, lebo neviem kde je chyba vo vašom systéme. Tento fenomén je neviditeľný, nedá sa zosnímať, zoskenovať ani nijako zmerať. Ak je životná sila oslabená o 10%, jej obnovenie bude rýchle. Čím je životná sila slabšia, tým dlhšie bude liečenie. Pri hocijakom probléme je vždy niekde poškodená životná sila. Homeopatikom sa snažím povzbudiť ju, aby systém začal pracovať. Ak systém začne pracovať, nájde oslabené miesto v tele a začne ho odstraňovať.

Homeopatia pre novorodencov

Rôzne poranenia novonarodených bábätiek spôsobených ťažkým pôrodom ako sú pohmoždenie hlavičky, zlomeniny klúčnej kosti, kefalhematóm. Neskoršie problémy ako sú novorodenecká žltačka, koliky, bolesti bruška, soor-kvasinky v ústach, upchaté slzné kanáliky, výtoky z očí. A v neposlednom rade aj problémy s príjmaním potravy ako neznášanlivosť mlieka alebo odpor k mlieku, či zvracanie alebo reflux. Homeopatia vie pomôcť aj s problematickou kožou ako sú zapareniny alebo potničky, či milie.

Homeopatia pre kojencov a batoľatá

Kojenecké nádchy, upchatý nos, obtiaže pri prerezávaní zúbkov, oneskorené prerezávanie zúbkov ale aj zle sa zrastajúce či pomaly sa zrastajúce fontanely.

Nehody batoľacieho veku ako sú rôzne úrazy po páde na hlavu, poranenie očí, drobné odreninky, drobné otvorené rany, popáleniny, fotodermatózy, úrazy po zasiahnutí elektrickým prúdom. V tomto veku tiež deti začínajú byť očkované. Pomocou homeopatických liekov vieme účinne odstrániť lokálne či zmierniťcelkové reakcie vzniknuté po očkovaní.

Homeopatia pre škôlkarov

Psychické problémy po nástupe do škôlky akými môžu byť neadaptibilnosť dieťatka na nové prostredie, smútok z odlúčenia od matky, nervozita, nespavosť, hnev, či agresia. Nočné mory, strachy, pomočovanie, či nechcený únik stolice. Často sa v tomto veku objavuje neustála chorobnosť. Deti trápia opakujúce sa nádchy, zápaly dutín, zápaly mandlí, bolesti hrdla, kašel.

Homeopatia pre školákov a študentov

Poruchy chovania a adaptácia na školu. Problémy s udržaním pozornosti, stavy úzkosti školákov a študentov, nadmerná podráždenosť, či únava z učenia. Strach zo skúšok. Často sa objavujú zápaly a infekcie močových ciest, gynekologické výtoky u dievčat, problémy spojené s prvou menštruáciou, bolestivá menštruácia a kŕče, premenštruačný syndróm. Objavujú sa prvé závažné problémy s kožou ako akné, bradavice či molusky, opary, afty a zápaly sliznice úst. Deti sa často potýkajú s rastovými bolesťami, častým krvácaním z nosa. U dospievajúcich dievčat sa môže objaviť nechuť prijímať potravu – anorexia a bulímia.

Homeopatia pre dospelých

Aj v dospelosti môže homeopatia napomôcť k liečeniu rôznych fyzických či psychických problémov spojených s dnešnou dobou.

 • Prepracovanosť, vyčerpanie, únava, úzkosť, smútok, depresie, vyhorenie v práci.
 • Zranenia a úrazy po športových aktivitách a výkonoch.
 • Kožné alergie, ekzémy, žihľavky.
 • Akútne, či alergické nádchy. Kašle. Chrípky.
 • Bolesti zubov. Bolestivé zubné zákroky. Prerezávanie „zubov múdrosti“.
 • Bolesti šliach, kĺbov a svalov v staršom veku. Reumatoidné artritídy.
 • Ischias.
 • Herpes. Herpes zoster.
 • Dna. Poruchy trávenia, alergické reakcie na jedlo.
 • Problémy žien v klimaktériu – návaly tepla, búšenie srdca.
 • Bolesti hlavy, migrény.
 • Vysoký krvný tlak, angína pectoris.